Blog

Operácia metódou ReLEx SMILE 3D: astigmatizmus a krátkozrakosť budú minulosťou

Operácia metódou ReLEx SMILE 3D – všetko, čo potrebujete vedieťPatríte medzi tých, ktorí túžia mať výborný zrak? Obmedzujú vás dioptrické okuliare? Nebaví vás donekonečna nakupovať a vymieňať kontaktné šošovky? Ak ste doteraz nenabrali odvahu podstúpiť laserovú operáciu očí, možno to bolo tým, že ste nemali dostatok hodnoverných informácií. ReLEx SMILE 3D vám bude vyhovovať.  

V tomto článku sa dozviete všetko, čo vás môže zaujímať o ReLEx SMILE 3D - bezbolestnej revolučnej metóde laserovej operácie očí. Veríme, že vám vďaka komplexným informáciám dodáme odvahu a že sa tak už čoskoro budete aj vy tešiť z výrazne lepšej kvality života s výborným zrakom.

Astigmatizmus aj krátkozrakosť budú minulosťou. Bez potreby ostrých operačných nástrojov

Ak patríte medzi pacientov trpiacich astigmatizmom alebo krátkozrakosťou, ideálnym riešením pre vás môže byť operácia metódou ReLEx SMILE 3D, ktorú v iClinic vykonávame jedným z najšpičkovejších femtosekundových laserov na svete VISUMAX 500 od nemeckej spoločnosti Carl Zeiss.Po komplexnom vyšetrení zraku, ktoré je prvým krokom k operácii, očný lekár diagnostikuje príčinu vašich problémov so zrakom. V prípade, že nezistí žiadne skutočnosti, ktoré by mohli brániť operácii, môže vám odporučiť ReLEx SMILE 3D. Touto najmodernejšou metódou súčasnosti je možné operovať astigmatizmus do 5 cylindrov a krátkozrakosť až do -10 dioptrií. Vďaka okamžitému zlepšeniu zraku sa tak zbavíte dioptrických okuliarov doslova zo dňa na deň.

Prečo je ReLEx SMILE 3D považovaný za revolučnú metódu?

ReLEx SMILE 3D je jedinou bezbolestnou metódou bez rezu a bez pálenia rohovky excimerovým laserom.  Pri operácii sa využíva výlučne femtolaser. Zákrok sa vykonáva vnútri rohovky a je vhodný aj pre pacientov s tenkou rohovkou, nakoľko počas neho nedochádza k narušeniu jej epitelu vytvorením flapu ako pri iných metódach. Podľa MUDr. Iva Ďurkoviča, MPH, zakladateľa a hlavného očného lekára siete očných kliník iClinic, je práve tento spôsob operácie refrakčných vád oka budúcnosťou.

ReLEx SMILE 3D je jedinou metódou:
  • pri ktorej pacient necíti bolesť počas zákroku ani po ňom,
  • pri ktorej nedochádza k páleniu rohovky excimerovým laserom,
  • pri ktorej nedochádza k narušeniu rohovky,
  • bez vzniku syndrómu suchého oka a bez potreby dlhodobého kvapkania umelých sĺz.
  • pri ktorej sa „woow efekt“ ostrého videnia u pacienta dostaví ihneď po operácii.

Za pár minút k natrvalo kvalitnému zraku

Operácii predchádza predoperačné vyšetrenie, na ktorom okrem iného lekár skúma, či je pacient pripravený na zákrok, napríklad, či nie je chorý. Následne sa oči znecitlivia anestetickými kvapkami a pristúpi sa k samotnej operácii. Tá trvá len niekoľko minút.Femtosekundový laser najskôr vytvorí vo vnútri rohovky tzv. lentikulu. Jej presný tvar sa vypočíta už po predoperačnom vyšetrení. Vďaka maximálne presným a precíznym výpočtom odstráni laser skutočne len prebytočné tkanivo. Lentikulu následne lekár vyberie cez malý otvor na rohovke. Nakoniec pacient absolvuje pooperačné vyšetrenie a odchádza domov, pričom zrak sa mu ustáli v priebehu niekoľkých hodín.Vďaka metóde ReLEx SMILE 3D sa do práce či k bežným činnostiam budete môcť vrátiť spravidla už na ďalší deň po zákroku.

Odpovede, ktoré vám pomôžu zbaviť sa obáv z operácie metódou ReLEx SMILE 3D

Je pravda, že zákrok je bezbolestný?
Áno, je to jediná metóda, pri ktorej pacient nepociťuje bolesti počas zákroku ani po ňom.

Koľko dní po zákroku budem PN?
V prípade, že nemáte fyzicky náročnú prácu, vrátiť sa k nej a k bežným činnostiam budete môcť už na ďalší deň po operácii. Všetky ostatné obmedzenia pominú do dvoch až troch týždňov.

Budem mať bezproblémový zrak už navždy?
ReLEx SMILE 3D je metódou s najstabilnejšími výsledkami spomedzi všetkých metód laserových operácií. Ale nakoľko je oko živý orgán, zaručiť, že bude výsledok operácie na 100 % trvalý u každého pacienta, nie je možné. Od iClinic však získate doživotnú garanciu a ak by bola náhodou potrebná dokorekcia, budete ju mať zdarma.

Je možné operovať obe oči v jeden deň?
Áno a nielen v jeden deň, ale naraz v rámci jedného zákroku.

Budem môcť po zákroku šoférovať?
Napriek tomu, že rozdiel v ostrosti pocítite okamžite po zákroku, pár hodín trvá, kým sa zrak ustáli. Šoférovanie preto prvý deň určite neodporúčame. Je vhodné, ak si na odchod z kliniky zaobstaráte doprovod.

Môžem operáciu absolvovať v hociktorom ročnom období?
Áno, neexistujú žiadne obmedzenia týkajúce sa ročného obdobia či počasia, ktoré by bránili vykonaniu zákroku. Unikátnosť metódy spočíva aj v tom, že už po pár dňoch od operácie sa môžete kúpať, nemusíte tak odkladať napríklad ani vašu letnú dovolenku pri mori. V súvislosti s počasím však budete musieť dodržiavať určité pravidlá, ktoré vám určí lekár. Bežným je vyhýbanie sa priamemu slnku či nosenie slnečných okuliarov počas veterných či slnečných dní.

Čo ak počas operácie žmurknem?
Toho sa nemusíte báť. Jednak budete mať oči znecitlivené, takže nebudete mať potrebu žmurkať, jednak budú vaše oči sledované systémom „eye-tracker,“ ktorý v prípade, že by sa oko náhodou dostalo do inej polohy, laser okamžite vypne.

Budem musieť po operácii používať kvapky na tvorbu umelých sĺz?
Nie, výhodou tejto metódy je aj to, že dlhodobé používanie umelých sĺz nie je potrebné, nakoľko k syndrómu suchého oka či iným neželaným pooperačným komplikáciám dochádza len v skutočne ojedinelých prípadoch.

Mimoriadna 1 000 € zľava na operáciu ReLEx SMILE 3D

Výbornou správou pre všetkých, ktorí zvažujú laserovú operáciu očí je, že v iClinic aktuálne prebieha výnimočná akcia pre všetkých, ktorí sa chcú zbaviť dioptrických okuliarov alebo kontaktných šošoviek. Prvým tisícom záujemcov totižto poskytneme MIMORIADNU 1 000 € ZĽAVU na operáciu očí. Celkovo tak tisícke pacientov prispejeme na nový zrak neuveriteľnou sumou 1 000 000 €. Jediné, čo musíte pre získanie 1 000 € zľavy spraviť, je odoslať nezáväzný kontaktný formulár s heslom do 9. 1. 2022. Samotnú operáciu so zľavou 1 000 € pritom môžete podstúpiť až do 30. 6. 2022. Termín zákroku si určíte sami po dohode s našou klinikou.

S výberom vhodnej operačnej metódy sa netrápte. Počas návštevy očnej kliniky iClinic absolvujete komplexné očné vyšetrenie a na základe výsledkov vám odporučíme najvhodnejší typ operačného zákroku. Zľavu vo výške 1 000 € ponúkame na operačné metódy, ktorými je možné odstrániť najčastejšie vyskytujúce sa zrakové problémy.

Viac informácií nájdete priamo na tomto linku o kampani "Rozdávame zľavy na operácie očí v hodnote 1 000 000 €".

Najnovšie články

KONTAKTNÝ FORMULÁR