Operácia metódou ReLEx SMILE 3D: astigmatizmus a krátkozrakosť budú minulosťou

máj 30, 2023

Patríte medzi tých, ktorí túžia mať výborný zrak? Obmedzujú vás dioptrické okuliare? Nebaví vás donekonečna nakupovať a vymieňať kontaktné šošovky? Ak ste doteraz nenabrali odvahu podstúpiť laserovú operáciu očí, možno to bolo tým, že ste nemali dostatok hodnoverných informácií. ReLEx SMILE 3D vám bude vyhovovať.  

V tomto článku sa dozviete všetko, čo vás môže zaujímať o ReLEx SMILE 3D – bezbolestnej revolučnej metóde laserovej operácie očí. Veríme, že vám vďaka komplexným informáciám dodáme odvahu a že sa tak už čoskoro budete aj vy tešiť z výrazne lepšej kvality života s výborným zrakom.

Astigmatizmus aj krátkozrakosť budú minulosťou. Bez potreby ostrých operačných nástrojov

Ak patríte medzi pacientov trpiacich astigmatizmom alebo krátkozrakosťou, ideálnym riešením pre vás môže byť operácia metódou ReLEx SMILE 3D, ktorú v iClinic vykonávame jedným z najšpičkovejších femtosekundových laserov na svete VISUMAX 500 od nemeckej spoločnosti Carl Zeiss.

Po komplexnom vyšetrení zraku, ktoré je prvým krokom k operácii, očný lekár diagnostikuje príčinu vašich problémov so zrakom. V prípade, že nezistí žiadne skutočnosti, ktoré by mohli brániť operácii, môže vám odporučiť ReLEx SMILE 3D. Touto najmodernejšou metódou súčasnosti je možné operovať astigmatizmus do 5 cylindrov a krátkozrakosť až do -10 dioptrií. Vďaka okamžitému zlepšeniu zraku sa tak zbavíte dioptrických okuliarov doslova zo dňa na deň.

Prečo je ReLEx SMILE 3D považovaný za revolučnú metódu?

ReLEx SMILE 3D je jedinou bezbolestnou metódou bez rezu a bez pálenia rohovky excimerovým laserom.  Pri operácii sa využíva výlučne femtolaser. Zákrok sa vykonáva vnútri rohovky a je vhodný aj pre pacientov s tenkou rohovkou, nakoľko počas neho nedochádza k narušeniu jej epitelu vytvorením flapu ako pri iných metódach. Podľa MUDr. Petry Hlaváčovej, PhD., FEBO, lekárky a oftlamologičky očnej kliniky iClinic, je práve tento spôsob operácie refrakčných vád oka budúcnosťou.

ReLEx SMILE 3D je jedinou metódou:

  • pri ktorej pacient necíti bolesť počas zákroku ani po ňom,
  • pri ktorej nedochádza k páleniu rohovky excimerovým laserom,
  • pri ktorej nedochádza k narušeniu rohovky,
  • bez vzniku syndrómu suchého oka a bez potreby dlhodobého kvapkania umelých sĺz.
  • pri ktorej sa „woow efekt“ ostrého videnia u pacienta dostaví ihneď po operácii.

Za pár minút k natrvalo kvalitnému zraku

Operácii predchádza predoperačné vyšetrenie, na ktorom okrem iného lekár skúma, či je pacient pripravený na zákrok, napríklad, či nie je chorý. Následne sa oči znecitlivia anestetickými kvapkami a pristúpi sa k samotnej operácii. Tá trvá len niekoľko minút.

Femtosekundový laser najskôr vytvorí vo vnútri rohovky tzv. lentikulu. Jej presný tvar sa vypočíta už po predoperačnom vyšetrení. Vďaka maximálne presným a precíznym výpočtom odstráni laser skutočne len prebytočné tkanivo. Lentikulu následne lekár vyberie cez malý otvor na rohovke. Nakoniec pacient absolvuje pooperačné vyšetrenie a odchádza domov, pričom zrak sa mu ustáli v priebehu niekoľkých hodín.

Vďaka metóde ReLEx SMILE 3D sa do práce či k bežným činnostiam budete môcť vrátiť spravidla už na ďalší deň po zákroku.

Odpovede, ktoré vám pomôžu zbaviť sa obáv z operácie metódou ReLEx SMILE 3D

Je pravda, že zákrok je bezbolestný?

Áno, je to jediná metóda, pri ktorej pacient nepociťuje bolesti počas zákroku ani po ňom. Pred operáciou dostáva pacient očné kvapky na znecitlivenie oka a tí pacienti, ktorí majú veľký strach zo zákroku, môžu požiadať aj o užitie lieku na upokojenie. Počas operácie môžete cítiť jemný tlak a dotyky chirurgových rúk v okolí očí. Čo sa týka bolesti, jej vnímanie je individuálne a každý z nás má prah bolesti nastavený na inej úrovni. Obzvlášť, keď sa sústredíte na zákrok, ktorý práve prebieha, môže byť hranica vnímania bolesti ešte nižšia. Väčšina našich pacientov však pri samotnom zákroku pociťuje iba mierny tlak na oko. Nič viac, nič menej. 

Môžem laserovú operáciu očí podstúpiť aj ja?

Ponúknuť univerzálne indície, podľa ktorých by bolo možné zistiť, či daný pacient je vhodný na operáciu očí, alebo nie je, je nemožné. Aj preto každý pacient pred samotným zákrokom podstupuje komplexné očné vyšetrenie, na základe ktorého naši oční lekári rozhodnú, či záujemca tento zákrok môže alebo nemôže podstúpiť. Každý máme iné oči, inú kombináciu dioptrii a samozrejme každý z nás má odlišný celkový zdravotný stav, ochorenia, užíva rôzne lieky, ktoré môžu ovplyvňovať samotnú operáciu či proces hojenia, existujú ochorenia, ktoré dokonca vylučujú samotnú operáciu. 

Aký je vekový limit na podstúpenie laserovej operácie očí?

Vek spravidla nie je rozhodujúcim faktorom ovplyvňujúcim vhodnosť pacienta na operáciu. O definitívnej vhodnosti pacienta pre laserovú operáciu oka rozhoduje očný lekár po komplexnom vyšetrení. Vo všeobecnosti však platí, že laserovú operáciu očí môže absolvovať iba osoba staršia ako 18 rokov, kedy je za svoje rozhodnutie sama zodpovedá. Ďalším dôvodom je už stabilizácia videnia – do tohto veku je ľudské oko stále vo vývoji a zrak sa ešte môže meniť. Do 18 rokov odporúčame pacientovi používať refrakčné pomôcky ako dioptrické okuliare alebo kontaktné šošovky. Obrátiť sa na nás však môžete už aj tesne pred dovŕšením tohto veku.

Ako dlho sa čaká na operáciu?

Čakacie lehoty prakticky nemáme, operujeme každý týždeň. Čo sa týka termínu absolvovania vyšetrenia a zákroku, je to vecou dohody s našim personálom. Spravíme však maximum, aby sme sa prispôsobili vašim časovým možnostiam.

Koľko dní po zákroku budem PN?

V prípade, že nemáte fyzicky náročnú prácu, vrátiť sa k nej a k bežným činnostiam budete môcť už na ďalší deň po operácii. Všetky ostatné obmedzenia pominú do dvoch až troch týždňov.

Budú moje oči vyzerať inak po operácii?

Na vašich rohovkách neostanú žiadne viditeľné stopy po operácii. Dokonca aj očný lekár, ktorý nebude upovedomený o absolvovanej operácii, môže prehliadnuť mikroskopické stopy po zákroku.  

Budem mať bezproblémový zrak už navždy?

ReLEx SMILE 3D je metódou s najstabilnejšími výsledkami spomedzi všetkých metód laserových operácií. Ale nakoľko je oko živý orgán, zaručiť, že bude výsledok operácie na 100 % trvalý u každého pacienta, nie je možné. Od iClinic však získate doživotnú garanciu a ak by bola náhodou potrebná dokorekcia, budete ju mať zdarma.

Je možné operovať obe oči v jeden deň?

Áno a nielen v jeden deň, ale naraz v rámci jedného zákroku. Tento postup je úplne bežný, overený praxou a bezpečný pre pacienta. 

Budem môcť po zákroku šoférovať?

Napriek tomu, že rozdiel v ostrosti pocítite okamžite po zákroku, pár hodín trvá, kým sa zrak ustáli. Šoférovanie preto prvý deň určite neodporúčame. Je vhodné, ak si na odchod z kliniky zaobstaráte doprovod.

Môžem operáciu absolvovať v hociktorom ročnom období?

Áno, neexistujú žiadne obmedzenia týkajúce sa ročného obdobia či počasia, ktoré by bránili vykonaniu zákroku. Unikátnosť metódy spočíva aj v tom, že už po pár dňoch od operácie sa môžete kúpať, nemusíte tak odkladať napríklad ani vašu letnú dovolenku pri mori. V súvislosti s počasím však budete musieť dodržiavať určité pravidlá, ktoré vám určí lekár. Bežným je vyhýbanie sa priamemu slnku pár dní po zákroku a nosenie slnečných okuliarov počas veterných či slnečných dní.

Čo ak počas operácie žmurknem?

Vďaka znecitlivenému povrchu rohovky je potreba žmurkania výrazne znížená. Navyše, inštrument nazývaný spekulum, čo je jemná kovová pružinka, ktorá sa umiestni na horné a dolné viečko , ich zastabilizuje v polohe široko otvoreného oka. Zatvorenie oka tak nie je možné. Počas laserovania sa budete pozerať na blikajúce svetlo, počúvať zvuky prístrojov a vnímať typickú arómu vznikajúcu pri kontakte laserového lúča s tkanivom. Prípadné pohyby oka sú sledované špeciálnym systémom eye tracker, ktorý zabráni nepresnému umiestneniu laserového lúča a pri väčšom pohybe oka zastaví samotný laser aby nedošlo k laserovaniu nesprávnej časti tkaniva ako je potrebné.

Budem musieť po operácii používať kvapky na tvorbu umelých sĺz?

Nie, výhodou tejto metódy je aj to, že dlhodobé používanie umelých sĺz nie je potrebné, nakoľko k syndrómu suchého oka či iným neželaným pooperačným komplikáciám dochádza len v skutočne ojedinelých prípadoch.

Aj operácia metódou ReLEx SMILE 3D s mimoriadnou 1 000 € zľavou

Operácia očí je teraz dostupnejšia ako kedykoľvek predtým. Rozhodnite sa zbaviť dioptrických okuliarov alebo kontaktných šošoviek a očná klinika iClinic vás odmení operáciou očí so špeciálnou 1 000 € zľavou.

Operáciami očí so špeciálnou zľavou, vrátane metódy ReLEx SMILE 3D, ktoré ponúka očná klinika iClinic, je možné odstrániť najčastejšie vyskytujúce sa zrakové problémy.

Jediné, čo musíte pre získanie operácie očí so zľavou spraviť, je odoslať nezáväzný kontaktný formulár s heslom „ICLINIC NEZDRAŽUJE“. Odoslaním formuláru s heslom sa nezaväzujete k ničomu, iba si zabezpečíte získanie 1 000 € zľavy na operáciu očí, ak sa ju rozhodnete podstúpiť. Na základe tohto formuláru Vás budeme kontaktovať, aby sme sa s Vami dohodli na termíne komplexného očného vyšetrenia, na základe ktorého naši oční lekári rozhodnú, či ste vhodný adept na podstúpenie zákroku. 

 Viac informácií, ako aj postup, ako 1 000 € zľavu získať, nájdete priamo na tomto linku o kampani: „Operácie očí nezdražujeme. Zlacňujeme pre prvých 1 000 z vás“

Perfektný zrak do jari? Na laserovú operáciu je ideálny čas

Perfektný zrak do jari? Na laserovú operáciu je ideálny čas

Krátkozrakosť, ďalekozrakosť, katarakta, presbyopia či astigmatizmus. Niektoré z uvedených očných vád „len“ znepríjemňujú život, iné môžu byť príčinou trvalej slepoty. S niektorými žijeme vedome desaťročia, o existencii iných netušíme až kým sa naplno neprejavia....

Základný test zraku si môžete spraviť aj doma

Základný test zraku si môžete spraviť aj doma

  Krátkozrakosť, ďalekozrakosť, astigmatizmus, farbosleposť či zúžené zorné pole patria medzi zrakové problémy, ktoré môžeme poznať už roky alebo nás môžu začať trápiť v neskoršom veku bez akýchkoľvek predchádzajúcich očných ochorení. Jediným relevantným...

Zhoršil sa vám zrak do diaľky? Poradíme, čo robiť

Zhoršil sa vám zrak do diaľky? Poradíme, čo robiť

Krátkozrakosť je v priemyselne vyspelých krajinách jednou z najčastejších očných vád. Táto refrakčná chyba trápi aj stále väčší počet Slovákov. Kým ešte pred 15-20 rokmi sa takmer výlučne jednalo o vrodený problém, dnes rýchlo rastie tiež počet pacientov so získanou...

Ako prebieha laserová operácia očí?

Ako prebieha laserová operácia očí?

Oči sú orgánom, bez ktorého si vie život predstaviť asi len málokto z nás. Mať dobrý zrak je snom snáď každého pacienta s refrakčnou chybou či s niektorým z očných ochorení. Niekto sa uspokojí s nosením dioptrických okuliarov či kontaktných šošoviek, pre iného je...

Máte problém zaostriť do diaľky? Vieme, čo je za tým

Máte problém zaostriť do diaľky? Vieme, čo je za tým

Ak ste spozorovali, že máte stále väčší problém zaostriť do diaľky, navštívte očného lekára. S najväčšou pravdepodobnosťou sa u vás začína prejavovať krátkozrakosť. Je to jedna z najčastejších zrakových, takzvaných refrakčných, vád. Aj keď sa často tvorí už počas...

Kontaktujte nás