Blog

Čo je a pre koho je vhodná operácia očí metódou Relex Smile?

Čo je a pre koho je vhodná operácia očí metódou Relex Smile? Možno aj vy patríte do skupiny ľudí, ktorým okuliare znepríjemňujú život od detstva. Alebo ste ich postupom času vymenili za dennodenný boj s kontaktnými šošovkami. Oboch dioptrických pomôcok sa môžete zbaviť rýchlo a šetrne pomocou bezbolestnej laserovej operácie.

Nový pohľad na život v priebehu pár minút

Ľudský strach z akejkoľvek operácie je prirodzený obranný mechanizmus. Nikto netúži nechať si dobrovoľne „rezať do očí“. Metódy, pri ktorých očný lekár narezával rohovku pre odstránenie dioptrií, patria do minulosti. Rozmach technológií sa odzrkadlil aj v oblasti očnej refrakčnej chirurgie. Vďaka najmodernejším technológiám sa zbavíte okuliarov či šošoviek rýchlo, bezbolestne a bez rezu na rohovke v priebehu pár minút. Pred samotnou laserovou operáciou je potrebné absolvovať komplexné predoperačné vyšetrenia, zamerané na diagnostiku zdravotného stavu vašich očí špeciálnymi prístrojmi.  Vyčleňte si na ne dostatok času, pretože môžu trvať aj tri hodiny.

Revolučná metóda na odstránenie dioptrií

3Najmodernejšou operačnou metódou súčasnosti je Relex Smile. Ide o 3. generáciu laserových operácií očí, ktorá sa oproti prvým dvom generáciám odlišuje šetrnosťou pri odstraňovaní dioptrií. Nepoužíva sa pri nej excimerový laser, iba najmodernejší femtosekundový laser Visumax 500, ktorý vo vnútri rohovky vytvorí tzv. lentikulu, ktorú chirurg šetrne vyberie a tým sa odstránia dioptrie. Povrch rohovky však ostáva neporušený. Operácia je bezbolestná a bolesti sa nemusíte obávať ani po absolvovaní zákroku.

Potrebujete vo svojej práci či na vykonávanie obľúbeného športu orlí zrak? Relex Smile sa odporúča pacientom trpiacim krátkozrakosťou do -10 dioptrií či astigmatizmom do 5 cylindrov. Ak vám lekár na základe očných vyšetrení potvrdí, že ste vhodným pacientom na absolvovanie operácie touto metódou, už vám nič nestojí v ceste za novým zrakom a váš život sa čoskoro zmení. Krátko po operácii nastupuje ostré videnie a vy uvidíte veci, ktoré ste videli len prostredníctvom okuliarov či kontaktných šošoviek. Ďalšou výhodou je, že nebudete potrebovať dovolenku na zotavenie, na druhý deň môžete pokračovať v každodenných činnostiach. Doprajte si pre seba a svoje oči tú najlepšiu starostlivosť. U nás v iClinic sme vykonali  počas posledných dvoch rokov najviac laserových operácii metódou Relex Smile na Slovensku. Budeme radi, ak vložíte dôveru do našich rúk, tak ako tisíce našich spokojných klientov.

Najnovšie články

KONTAKTNÝ FORMULÁR