Astigmatizmus

Spolu s krátkozrakosťou a ďalekozrakosťou sa často vyskytuje aj ďalšia z porúch videnia – astigmatizmus.  Je možné, že ho máte aj vy a to bez toho, aby vás trápili poruchy zraku. Ako je to možné? Svetlo do nášho oka preniká cez priezračnú rohovku, následne prechádza šošovkou, ktorá lúče smeruje tak, aby došlo k ich zaostreniu tam, kde má.

Čo je astigmatizmus

Zvyčajne je rohovka hladká a má pravidelný tvar.  Niektorí ľudia však trpia jej zakrivením a deformovaním – tým pádom sa svetlo dopadajúce na rohovku láme iným spôsobom ako na zdravom oku. Videnie je následne neostré, zdvojené či inak deformované – pacient trpí astigmatizmom.

Astigmatizmus - Relexsmile

Príznaky astigmatizmu

Astigmatizmus môže spôsobiť problémy s čítaním a rozoznávaním číslic. Ak sa vám vekom stav zhoršil, k nepríjemným príznakom, ktoré ho často pomôžu objasniť,  je tiež únava očí a bolesť hlavy. Podľa odborníkov trpí takmer každý z nás určitým druhom astigmatizmu. Vo väčšine prípadov sú poruchy videnia také malé, že nespôsobujú problémy či akýkoľvek diskomfort. Keďže nimi trpíme už od narodenia a vekom sa často nemenia, nemáme potrebu ich riešiť operačným zákrokom. Dokonca ho často neodhalia ani bežné preventívne vyšetrenia. Ak je však váš astigmatizmus výrazný a spôsobuje ťažkosti, pomôžu ho korigovať vhodne zvolené šošovky alebo dioptrické okuliare.

 

Astigmatizmus sa dá operovať

Aj túto zdravotnú komplikáciu však dokáže rýchlo vyriešiť laserová operácia ReLex Smile 3D. Ide o jedinú metódu, ktorá vám vráti do života komfort bezbolestne, okamžite a s najstabilnejšími výsledkami. ReLEx Smile 3D je jedinečný operačný zákrok vyvinutý spoločnosťou Carl Zeiss. Odstraňuje dioptrické chyby oka pomocou femtosekundového laseru bez rezu, bez narušenia povrchu rohovky a bez pálenia tkaniva excimerovým laserom. A navyše, po zákroku metódou ReLex Smile fungujete takmer okamžite bez akýchkoľvek obmedzení – už na druhý deň môžete ísť do práce či na dovolenku a venovať sa svojim povinnostiam aj záľubám.

 

KONTAKTUJTE NÁS