Krátkozrakosť

Vidíte objekty vo svojej blízkosti jasne a dobre, no tie vzdialenejšie sú rozostrené a máte problém ich rozoznať? S najväčšou pravdepodobnosťou trpíte krátkozrakosťou ako približne tretina ľudskej populácie, na 100 % však túto zrakovú vadu dokážeme odhaliť až po vyšetrení. Nemusíte sa však ničoho obávať, krátkozrakosť alebo aj myopia je jednou z najčastejších dioptrických nedokonalostí oka, ktorej sa dokážete jednoducho zbaviť aj pomocou operácie očí ReLEx Smile 3D.

Čo je príčinou krátkozrakosti

So vznikom krátkozrakosti sa najčastejšie stretávame  v detskom veku a puberte, výnimočné však nie sú ani prípady neskoršieho vzniku. Myopia je najčastejšie daná geneticky, objaviť sa však môže aj kvôli ochoreniam (cukrovka, sivý zákal) či environmentálnym príčinám (čítanie v zlých svetelných podmienkach, časté sledovanie TV alebo práca s počítačom). Ideálnym časom na odstránenie krátkozrakosti je obdobie od 20 do 25 rokov, keď je táto zraková vada stabilizovaná. Iba vo výnimočných prípadoch sa myopia zhoršuje vekom.

Krátkozrakosť relexsmile

Prejavy krátkozrakosti

Privierate oči pri pohľade na vzdialené predmety? Alebo ak pravidelne a dlho pozeráte na monitor objavia sa u vás bolesti hlavy? Spúšťačom môžu byť unavené oči práve kvôli krátkozrakosti. Čo robiť v takomto prípade?

Operácia krátkozrakosti

Ľuďom trpiacim myopiou sa obraz tvorí ešte pred sietnicou, preto objekty v diaľke často vidia len ako rozmazané fľaky. Krátkozrakosť sa odstraňuje mínusovými dioptriami alebo laserovou operáciou. Práve metóda ReLEx Smile 3D je skvelým riešením, ako vidieť do diaľky aj bez okuliarov či kontaktných šošoviek. Táto metóda vás natrvalo zbaví krátkozrakosti až do -10 dioptrií. Vyskúšajte toto pohodlné, praktické a stále riešenie.

KONTAKTUJTE NÁS