Ako prebieha operácia očí metódou RelexSmile

Metóda korigovania očných chýb s názvom RelexSmile je charakterizovaná ako hĺbková, teda k úprave dioptrií dochádza vnútri rohovky. Bez rezu a bez pálenia rohovky to ide vďaka špičkovému laseru, ktorý z oka odstraňuje len nežiaduce tkanivo. Vy však počas zákroku nič necítite a už pár minút po opustení kliniky vidíte jasne, bez nutnosti rekonvalescencie a bez vedľajších účinkov, medzi ktorými sa často vyskytuje syndróm suchého oka. Bezbolestná operácia očí metódou RelexSmile 3D už zmenila život mnohým ľuďom trpiacim krátkozrakosťou do -10 dioptrií alebo astigmatizmom do 5 cylindrov, avšak neodporúča sa pacientom s príliš tenkou rohovkou.

O tom, či ste vhodný kandidát na operáciu femtosekundovým laserom, rozhodne lekár na základe predoperačného vyšetrenia. Ak vám operáciu odporučí, následne určí presný tvar tzv. lentikuly, ktorej odstránenie sa okamžite podpíše pod váš lepší zrak. Femtosekundový laser VISUMAX 500 nemeckej spoločnosti Carl Zeiss pracuje rýchlo, presne a bezbolestne. Vyznačenú lentikulu z oka odstraňuje až vtedy, keď sa dostaví účinok vopred aplikovaných anestetických kvapiek. Počas operácie sa neodklápa nijaká časť rohovky, presne sa odstráni iba vyznačená časť poškodeného tkaniva, ktorá sa z oka vyberie cez 3-milimetrový otvor vytvorený laserom. Rez vytvorený laserom nie je potrebné opatriť stehmi, rohovka si zachová svoje fyziologické vrstvy. Keďže jej povrch ostáva po zákroku neporušený, nie je potrebné nasadzovať do oka ochrannú šošovku alebo dlho po operácii nosiť slnečné okuliare.

Dodnes najdokonalejšia operačná metóda RelexSmile prináša stabilné výsledky a riziko vzniku pooperačných zápalov je minimálne, takže bezprostredne po zákroku môžete vycestovať napríklad aj na dovolenku. Na základe dosahovania výnimočných výsledkov sa operácia femtosekundovým laserom odporúča napríklad aj rizikovým športovcom alebo ľuďom s rizikovým povolaním.

KONTAKTUJTE NÁS