Blog

Perfektný zrak do jari? Na laserovú operáciu je ideálny čas

Perfektný zrak do jari? Na laserovú operáciu je ideálny čas Krátkozrakosť, ďalekozrakosť, katarakta, presbyopia či astigmatizmus. Niektoré z uvedených očných vád „len“ znepríjemňujú život, iné môžu byť príčinou trvalej slepoty. S niektorými žijeme vedome desaťročia, o existencii iných netušíme až kým sa naplno neprejavia. V takom prípade môže byť ich liečba náročná, v extrémnych prípadoch až nemožná. Možno je správny čas urobiť jedno rozhodnutie, ktoré pozitívne ovplyvní celý váš život.

Mnohí si dávame na začiatku roka predsavzatia a dostať sa do leta do formy je jedným z nich asi u väčšiny z nás. Zhodiť nejaké to kilo, zmeniť stravovacie návyky, nabrať kondíciu, jednoducho cítiť sa fit. A čo tak k tomuto všetkému doplniť ešte jedno? Získať perfektný zrak je rozhodnutie, ktoré neoľutujete. Vo všeobecnosti platí, že človek, ktorý sa zbaví problémov so zrakom býva vyrovnanejší, sebavedomejší, veselší a dokáže si život užívať intenzívnejšie ako predtým.

V tomto článku sa dozviete prečo je jar ideálnym obdobím na absolvovanie operácie očí, prečo sa zákroku netreba obávať a ktorá operačná metóda je v súčasnosti „in“.

Jar s perfektným zrakom

Trvalé odstránenie zrakovej vady je možné dosiahnuť laserovou operáciou. Už aj na Slovensku máme špičkovo vybavené kliniky, ktoré ponúkajú najmodernejšie metódy a prístroje. Vďaka nim je možné operovať v každom ročnom období. Rekonvalescencia býva veľmi krátka, pri niektorých metódach je možné vrátiť sa do bežného života už po niekoľkých dňoch.

Avšak, ako sa hovorí, čo môžete urobiť dnes neodkladajte na zajtra. Čím skôr si vyberiete kliniku a absolvujete komplexné vyšetrenie, tým skôr si zabezpečíte neporovnateľne väčší komfort pri vykonávaní každodenných aktivít. Zbavíte sa dioptrických okuliarov či kontaktných šošoviek, eliminujete riziko vzniku vážnejšieho zrakového ochorenia, prípadne ho vďaka vyšetreniu objavíte a následne vyriešite hneď v jeho prvom štádiu.

V závislosti od konkrétnej metódy, ktorú vyberie ošetrujúci lekár, sa odporúča niekoľko dní až týždňov po operácii vyhýbať sa prašnému prostrediu či chrániť si oči pred slnečným žiarením. Preto sme presvedčení, že na laserovú operáciu je ideálne obdobie práve teraz na konci zimy, prípadne na začiatku jari. Obzvlášť vhodné obdobie na absolvovanie operácie očí je práve teraz, keď naše fungovanie vo veľkej miere ovplyvňuje aj prítomnosť korona vírusu a väčšina prevádzok či športovísk je zatvorených. Opatrní by mali byť pri plánovaní operácie alergici, u ktorých sa alergia prejavuje pálením, svrbením či rezaním očí. Nie je vhodné, aby ju absolvovali počas sezónnych alergií na peľ, trávy a podobne.

Laserovej operácie očí sa nemusíte obávať

Súčasné operačné metódy umožňujú vykonávanie operácií ambulantne. Zákrok trvá niekoľko minút a vďaka najnovším technológiám je takmer bezbolestný, s minimálnym rizikom vzniku komplikácií a s rýchlou dobou hojenia. Niektoré zariadenia sú natoľko dokonalé, že do bežného života sa môžete vrátiť už nasledovný deň po operácii. O tom, že sa jedná o skutočne kvalitnú službu svedčí aj fakt, že najväčšia a najkomplexnejšia očná klinika na Slovensku, iClinic, poskytuje dokonca doživotnú záruku na výsledok zákroku.

Možno vás doteraz odrádzala cena operácie. Pravdou je, že v závislosti od konkrétnej metódy sa môže vyšplhať až na 1 000 € za jedno oko. Je však potrebné si uvedomiť, že laserová operácia je investícia. A tá sa vám vráti skutočne rýchlo. Jednak podstatne vyšším životným komfortom, jednak finančne. Skúste si prepočítať, koľko vás ročne stoja kontaktné šošovky, koľkokrát ste za posledných 5 – 10 rokov menili okuliare a koľko ste za ne zaplatili. Výsledok vás možno prekvapí.

Čo vás však môžete prekvapiť ešte viac, je skutočnosť, že očná klinika iClinic sa rozhodla dočasne znížiť ceny operačných metód, ktorými je možné odstrániť najčastejšie vyskytujúce sa zrakové problémy. Preto v rámci svojej aktuálnej kampane "50 % zľava od najdôveryhodnejšej očnej kliniky" ponúka záujemcom o operáciu očí, po splnení jednoduchej podmienky, mimoriadnu 50 % zľavu. Bezbolestnú operáciu oboch očí tak získate za cenu operácie jedného oka.

ReLEx Smile 3D nielen pre aktívnych ľudí

Najmodernejšou a najlepšou metódou laserových operácií je ReLEx Smile 3D, ktorú má vo svojom portfóliu aj naša klinika. Je určená pre pacientov trpiacich krátkozrakosťou a astigmatizmom. Jednou z jej najväčších výhod je, že pacientovi zabezpečí perfektné videnie už o pár dní po absolvovaní zákroku. To ocenia najmä aktívni ľudia, športovci či všetci tí, pre ktorých je práceneschopnosť maximálne nežiadúca. Do bežnej práce je možné sa vrátiť už nasledovný deň po operácii, po týždni je možné začať s ľahším športom, po dvoch týždňoch môže pacient vykonávať všetky činnosti bez obmedzení.

Operácia metódou ReLEx Smile 3D trvá približne 15 minút, pričom laser pôsobí len pár sekúnd. Vyznačuje sa minimálnym rizikom pooperačných komplikácií, nadmerné slzenie či naopak pocit suchého oka sú absolútne výnimočné.

Bezbolestné operácie očí s mimoriadnou 50 % zľavou

Tak, ako sme uviedli vyššie, očná klinika iClinic sa rozhodla v rámci aktuálnej kampane "50 % zľava od najdôveryhodnejšej očnej kliniky" sprístupniť operácie očí ešte širšiemu spektru záujemcov. V rámci tejto kampane preto ponúka záujemcom mimoriadnu 50 % zľavu nielen na operáciu ReLEx SMILE 3D, ale aj na ďalšie bezbolestné operácie očí, ktorými je možné odstrániť najčastejšie vyskytujúce sa zrakové problémy.

S výberom vhodnej operačnej metódy sa netrápte. Počas návštevy očnej kliniky iClinic absolvujete komplexné očné vyšetrenie a na základe výsledkov vám odporučíme najvhodnejší typ operačného zákroku.

Jediné, čo musíte pre získanie 50 % zľavy spraviť, je odoslať nižšie uvedený nezáväzný kontaktný formulár s heslom „NAJDÔVERYHODNEJŠIA ZNAČKA“. Samotnú operáciu s mimoriadnou 50 % zľavou môžete podstúpiť až do konca júna 2021. Termín zákroku si určíte sami po dohode s našou klinikou. Viac informácií, ako aj presný postup, ako túto zľavu získať, nájdete priamo na tomto linku o kampani: "50 % zľava od najdôveryhodnejšej očnej kliniky".

Najnovšie články

KONTAKTNÝ FORMULÁR