Perfektný zrak do jari? Na laserovú operáciu je ideálny čas

feb 13, 2023


Krátkozrakosť, ďalekozrakosť, katarakta, presbyopia či astigmatizmus. Niektoré z uvedených očných vád „len“ znepríjemňujú život, iné môžu byť príčinou trvalej slepoty. S niektorými žijeme vedome desaťročia, o existencii iných netušíme až kým sa naplno neprejavia. V takom prípade môže byť ich liečba náročná, v extrémnych prípadoch až nemožná. Možno je správny čas urobiť jedno rozhodnutie, ktoré pozitívne ovplyvní celý váš život.

Mnohí si dávame na začiatku roka predsavzatia a dostať sa do leta do formy je jedným z nich asi u väčšiny z nás. Zhodiť nejaké to kilo, zmeniť stravovacie návyky, nabrať kondíciu, jednoducho cítiť sa fit. A čo tak k tomuto všetkému doplniť ešte jedno? Získať perfektný zrak je rozhodnutie, ktoré neoľutujete. Vo všeobecnosti platí, že človek, ktorý sa zbaví problémov so zrakom býva vyrovnanejší, sebavedomejší, veselší a dokáže si život užívať intenzívnejšie ako predtým.

V tomto článku sa dozviete prečo je jar ideálnym obdobím na absolvovanie operácie očí, prečo sa zákroku netreba obávať a ktorá operačná metóda je v súčasnosti „in“.

Jar s perfektným zrakom

Trvalé odstránenie zrakovej vady je možné dosiahnuť laserovou operáciou. Už aj na Slovensku máme špičkovo vybavené kliniky, ktoré ponúkajú najmodernejšie metódy a prístroje. Vďaka nim je možné operovať v každom ročnom období. Rekonvalescencia býva veľmi krátka, pri niektorých metódach je možné vrátiť sa do bežného života už po niekoľkých dňoch.

Avšak, ako sa hovorí, čo môžete urobiť dnes neodkladajte na zajtra. Čím skôr si vyberiete kliniku a absolvujete komplexné vyšetrenie, tým skôr si zabezpečíte neporovnateľne väčší komfort pri vykonávaní každodenných aktivít. Zbavíte sa dioptrických okuliarov či kontaktných šošoviek, eliminujete riziko vzniku vážnejšieho zrakového ochorenia, prípadne ho vďaka vyšetreniu objavíte a následne vyriešite hneď v jeho prvom štádiu.

V závislosti od konkrétnej metódy, ktorú vyberie ošetrujúci lekár, sa odporúča niekoľko dní až týždňov po operácii vyhýbať sa prašnému prostrediu či chrániť si oči pred slnečným žiarením. Preto sme presvedčení, že na laserovú operáciu je ideálne obdobie práve teraz na konci zimy, prípadne na začiatku jari. Opatrní by mali byť pri plánovaní operácie alergici, u ktorých sa alergia prejavuje pálením, svrbením či rezaním očí. Nie je vhodné, aby ju absolvovali počas sezónnych alergií na peľ, trávy a podobne.

Laserovej operácie očí sa nemusíte obávať

Súčasné operačné metódy umožňujú vykonávanie operácií ambulantne. Zákrok trvá niekoľko minút a vďaka najnovším technológiám je takmer bezbolestný, s minimálnym rizikom vzniku komplikácií a s rýchlou dobou hojenia. Niektoré zariadenia sú natoľko dokonalé, že do bežného života sa môžete vrátiť už nasledovný deň po operácii.

Možno vás doteraz odrádzala cena operácie. Pravdou je, že v závislosti od konkrétnej metódy sa môže vyšplhať až na 1 000 € za jedno oko. Je však potrebné si uvedomiť, že laserová operácia je investícia. A tá sa vám vráti skutočne rýchlo. Jednak podstatne vyšším životným komfortom, jednak finančne. Skúste si prepočítať, koľko vás ročne stoja kontaktné šošovky, koľkokrát ste za posledných 5 – 10 rokov menili okuliare a koľko ste za ne zaplatili. Výsledok vás možno prekvapí.

Čo vás však môžete prekvapiť ešte viac, je skutočnosť, že očná klinika iClinic sa rozhodla poskytnúť špeciálnu 1 000 € zľavu na operačné metódy, ktorými je možné odstrániť najčastejšie vyskytujúce sa zrakové problémy. Preto v rámci svojej aktuálnej kampane „Rozdávame zľavy v hodnote milión EUR na operácie očí“ ponúka záujemcom o operáciu očí, po splnení jednoduchej podmienky, vybrané operačné metódy na odstránenie krátkozrakosti, astigmatizmu, ďalekozrakosti či odstránenie okuliarov do diaľky, blízka a na strednú vzdialenosť pri súčasnom odstránení rizika vzniku šedého zákalu, s 1 000 € zľavou.

ReLEx Smile 3D nielen pre aktívnych ľudí

Najmodernejšou a najlepšou metódou laserových operácií je ReLEx Smile 3D, ktorú má vo svojom portfóliu aj naša klinika. Je určená pre pacientov trpiacich krátkozrakosťou a astigmatizmom. Jednou z jej najväčších výhod je, že pacientovi zabezpečí perfektné videnie už o pár dní po absolvovaní zákroku. To ocenia najmä aktívni ľudia, športovci či všetci tí, pre ktorých je práceneschopnosť maximálne nežiadúca. Do bežnej práce je možné sa vrátiť už nasledovný deň po operácii, po týždni je možné začať s ľahším športom, po dvoch týždňoch môže pacient vykonávať všetky činnosti bez obmedzení.

Operácia metódou ReLEx Smile 3D trvá približne 15 minút, pričom laser pôsobí len pár sekúnd. Vyznačuje sa minimálnym rizikom pooperačných komplikácií, nadmerné slzenie či naopak pocit suchého oka sú absolútne výnimočné.

Laserová operácia očí s mimoriadnou 1 000 € zľavou

Koniec zdražovania je v nedohľadne, inflácia trhá rekordy. Aj preto sme v iClinic pre vás pripravili ponuku, vďaka ktorej si zabezpečíte operáciu očí za pôvodné – staré ceny. Navyše, k tomu získate aj MIMORIADNU 1 000 € ZĽAVU na vybrané laserové operácie, vďaka ktorej sebe alebo svojim blízkym splníte sen o dokonalom zraku. Navyše, 1 000 NAJRÝCHLEJŠÍCH z vás získa MIMORIADNU 1 000 € ZĽAVU na bezbolestnú operáciu očí. Celkovo tak tisícke z vás prispejeme neuveriteľnou sumou 1 000 000 €.

Jediné, čo musíte pre získanie operácie očí s mimoriadnou 1 000 € zľavou spraviť, je odoslať nezáväzný kontaktný formulár s heslom „MILIÓNOVÉ OČI“. Termín zákroku si určíte sami po dohode s našou klinikou. Viac informácií, ako aj presný postup ako túto zľavu získať, nájdete priamo na tomto linku o kampani:
„Rozdávame zľavy v hodnote milión EUR na operácie očí“.

S výberom vhodnej operačnej metódy sa netrápte. Počas návštevy očnej kliniky iClinic absolvujete komplexné očné vyšetrenie a na základe výsledkov vám odporučíme najvhodnejší typ operačného zákroku.

Zhoršil sa vám zrak do diaľky? Poradíme, čo robiť

Zhoršil sa vám zrak do diaľky? Poradíme, čo robiť

Krátkozrakosť je v priemyselne vyspelých krajinách jednou z najčastejších očných vád. Táto refrakčná chyba trápi aj stále väčší počet Slovákov. Kým ešte pred 15-20 rokmi sa takmer výlučne jednalo o vrodený problém, dnes rýchlo rastie tiež počet pacientov so získanou...

Základný test zraku si môžete spraviť aj doma

Základný test zraku si môžete spraviť aj doma

  Krátkozrakosť, ďalekozrakosť, astigmatizmus, farbosleposť či zúžené zorné pole patria medzi zrakové problémy, ktoré môžeme poznať už roky alebo nás môžu začať trápiť v neskoršom veku bez akýchkoľvek predchádzajúcich očných ochorení. Jediným relevantným...

Ako prebieha laserová operácia očí?

Ako prebieha laserová operácia očí?

Oči sú orgánom, bez ktorého si vie život predstaviť asi len málokto z nás. Mať dobrý zrak je snom snáď každého pacienta s refrakčnou chybou či s niektorým z očných ochorení. Niekto sa uspokojí s nosením dioptrických okuliarov či kontaktných šošoviek, pre iného je...

Máte problém zaostriť do diaľky? Vieme, čo je za tým

Máte problém zaostriť do diaľky? Vieme, čo je za tým

Ak ste spozorovali, že máte stále väčší problém zaostriť do diaľky, navštívte očného lekára. S najväčšou pravdepodobnosťou sa u vás začína prejavovať krátkozrakosť. Je to jedna z najčastejších zrakových, takzvaných refrakčných, vád. Aj keď sa často tvorí už počas...

Kontaktujte nás