Ako prebieha operácia očí prostredníctvom metódy Relex Smile

mar 12, 2018

Ostrý zrak v priebehu pár minút. Zdá sa vám to nemožné? U nás v iClinic vám prinavrátime ostré videnie rýchlo, bez rezu a bez bolesti.

Základom sú komplexné očné vyšetrenia

Snažíme sa, aby naši pacienti spokojní so starostlivosťou na našej klinike.  Chceme si byť istí celkovým zdravotným stavom vašich očí a preto je potrebné absolvovať komplexné očné vyšetrenia viacerými diagnostickými prístrojmi. Vyšetrenia môžu trvať aj tri hodiny, preto odporúčame našim pacientom vyčleniť si dostatok času.  Pre čo najpresnejšie výsledky by ste minimálne päť dni pred vyšetrením nemali nosiť mäkké kontaktné šošovky.  Tvrdé šošovky by ste mali nahradiť okuliarmi tri týždne pred vyšetrením. Dôvodom je, že kontaktné šošovky  deformujú povrch oka a môžu spôsobiť nepresnosti vo výsledkoch pred plánovanou laserovou operáciou.

Po predoperačných vyšetreniach vás čaká konzultácia s očným lekárom, ktorý na základe výsledkov vyšetrení zhodnotí, či ste vhodným adeptom na laserovú operáciu očí a ak áno, odporučí vám najvhodnejšiu operačnú metódu a následne vysvetlí priebeh operácie.

Čo vás čaká počas zákroku

Ak vám očný špecialista odporučí laserovú operáciu metódou Relex Smile, ktorá je vhodná pre pacientov s krátkozrakosťou do -10 dioptrií alebo astigmatizmom do 5 cylindrov, v priebehu krátkej chvíle vám prinesieme nový pohľad na svet vďaka ostrému zraku. Ide totiž o jedinú metódu, pri ktorej nedochádza k narušeniu stability rohovky. Relex Smile je najdokonalejšia operačná metóda súčasnosti, s najväčšou presnosťou odstránenia dioptrií. Už na druhý deň po operácii sa môžete vrátiť do práce či k obľúbeným činnostiam.

Pri tejto metóde sa nepoužíva excimerový laser, ale iba najmodernejší femtosekundový laser VISUMAX 500, ktorý je zárukou nemeckej kvality výrobcu Carl Zeiss.

Priebeh operácie očí

Nemusíte sa ničoho obávať, celý zákrok je bezbolestný, a bolesť nebudete pociťovať ani po operácii.

  1. Najprv vám oči znecitlivíme anestetickými kvapkami.operacia-oci-relexsmile
  2. Femtosekundový laser v priebehu pár sekúnd umiestňuje do vnútra rohovky milióny ultrakrátkych pulzov za sekundu a vytvorí v nej tzv. lentikulu. To znamená, že dioptrickú chybu odstraňuje priamo vo vnútri rohovky. Rohovka ostáva neporušená.

relex-smile-operacia2

  1. Cez 3mm otvor vytvorený laserom následne očný chirurg šetrne vyberie lentikulu a tým sa odstránia dioptrie.

operacia-relex-smile-3

  1. Nie je potrebné nasadiť ochrannú šošovku, rohovka nie je poškodená. Nastupuje okamžitý woow efekt ostrého videnia, bez suchého oka, nadmerného pooperačného slzenia a bez bolesti po operácii.

Povedzte svojim okuliarom bye bye a zverte svoj zrak do rúk našich očných špecialistov.  Tešíme sa na vás.

 

 

Perfektný zrak do jari? Na laserovú operáciu je ideálny čas

Perfektný zrak do jari? Na laserovú operáciu je ideálny čas

Krátkozrakosť, ďalekozrakosť, katarakta, presbyopia či astigmatizmus. Niektoré z uvedených očných vád „len“ znepríjemňujú život, iné môžu byť príčinou trvalej slepoty. S niektorými žijeme vedome desaťročia, o existencii iných netušíme až kým sa naplno neprejavia....

Základný test zraku si môžete spraviť aj doma

Základný test zraku si môžete spraviť aj doma

  Krátkozrakosť, ďalekozrakosť, astigmatizmus, farbosleposť či zúžené zorné pole patria medzi zrakové problémy, ktoré môžeme poznať už roky alebo nás môžu začať trápiť v neskoršom veku bez akýchkoľvek predchádzajúcich očných ochorení. Jediným relevantným...

Zhoršil sa vám zrak do diaľky? Poradíme, čo robiť

Zhoršil sa vám zrak do diaľky? Poradíme, čo robiť

Krátkozrakosť je v priemyselne vyspelých krajinách jednou z najčastejších očných vád. Táto refrakčná chyba trápi aj stále väčší počet Slovákov. Kým ešte pred 15-20 rokmi sa takmer výlučne jednalo o vrodený problém, dnes rýchlo rastie tiež počet pacientov so získanou...

Ako prebieha laserová operácia očí?

Ako prebieha laserová operácia očí?

Oči sú orgánom, bez ktorého si vie život predstaviť asi len málokto z nás. Mať dobrý zrak je snom snáď každého pacienta s refrakčnou chybou či s niektorým z očných ochorení. Niekto sa uspokojí s nosením dioptrických okuliarov či kontaktných šošoviek, pre iného je...

Kontaktujte nás