Blog

Astigmatizmus a laserová operácia očí pomocou metódy Relex Smile 3D

Je dôležité cítiť sa dobre vo svojej koži a byť spokojný sám so sebou. Ak vám príroda nenadelila ostrý zrak a nebaví vás nosiť okuliare či šošovky, odborníci z iClinic vám radi pomôžu k dokonalému videniu.

Čo je astigmatizmus?

Astigmatizmus je jednou z najčastejších očných vád. Ide o tzv. cylindrickú očnú chybu, ktorú spôsobuje nerovnomerné zakrivenie rohovky, v niektorých prípadoch aj šošovky. Čo to znamená? Povrch zdravej rohovky má polguľovitý tvar, cez ktorý prechádza svetlo a láme sa vo všetkých smeroch rovnako.  Pri astigmatizme je rohovka viac zakrivená v jednej rovine. Svetlo dopadá inak na miesta s väčším zakrivením a inak na miestach, kde je zakrivenie menšie. To spôsobuje, že sa lúče svetla nelámu do jedného miesta a vytvára sa tak na sietnici neostrý obraz.Astigmatizmus - RelexsmileAstigmatizmus je charakteristický zníženou ostrosťou videnia a zvyčajne je kombinovaný s ďalšou dioptrickou chybou - s krátkozrakosťou či ďalekozrakosťou. Astigmatizmus sa tiež prejavuje skresleným, deformovaným či dvojitým videním. Ak zle rozoznávate číslice, zamieňate niektoré písmená alebo máte problémy pri čítaní, môže byť za tým astigmatizmus. Medzi ďalšie príznaky patrí únava očí a bolesť hlavy.U väčšiny pacientov je astigmatizmus dedičnou a vrodenou záležitosťou. Môže sa však vzniknúť aj po úraze či ochorení.Podobne ako pri ďalších dioptrických chybách, astigmatizmus sa koriguje okuliarmi s cylindrickými sklami alebo torickými kontaktnými šošovkami. V súčasnosti sa môžete rozlúčiť s astigmatizmom do 5 cylindrov rýchlo a efektívne vďaka modernej laserovej operácii.

Zbavte sa astigmatizmu natrvalo pomocou revolučnej metódy Relex Smile 3D

Všetko, čo musíte urobiť pre život bez okuliarov, je objednať sa k nám na komplexné očné vyšetrenia, ktoré nám napovedia viac o zdravotnom stave vašich očí. Absolvujete vyšetrenia na viacerých diagnostických prístrojoch. Nakoľko si chceme byť stopercentne istí výsledkami, vyšetrenia môžu trvať aj tri hodiny.Upozornenie: pred komplexným očným vyšetrením, ako aj operáciou, je potrebné vymeniť kontaktné šošovky za okuliare. Ak nosíte mäkké kontaktné šošovky, vysaďte ich minimálne 5 dní a tvrdé 21 dní pred vyšetrením.Ak vám očný špecialista odporučí zákrok metódou Relex Smile 3D, čaká vás najšetrnejší laserový zákrok súčasnosti. Ide o revolučnú metódu 3.generácie laserových operácií očí, ktorá je bezbolestná a bez rezu na rohovke. Ďalšou výhodou je, že sa počas operácie nevyužíva excimerový laser, takže nedochádza k páleniu rohovkového tkaniva. Relex Smile 3D sa vykonáva pomocou precízneho femtosekundového lasera, ktorý odstraňuje dioptrickú chybu vytvorením tzv. lentikuly vo vnútri rohovky. Očný chirurg ju následne šetrne vyberie, čím sa odstránia dioptrie. Vás čaká okamžitý woow efekt a nástup ostrého videnia.Už sa stačí len odhodlať a rozlúčiť sa s okuliarmi. Našou najlepšou referenciou sú tisíce spokojných klientov. Pridajte sa k nim aj vy.

Najnovšie články

KONTAKTNÝ FORMULÁR